"The Russian newspaper to your morning coffee"

курс русского языка для иностранцев (РКИ)

AboutStructureMethodBookI-versionTeachersSubscribeFAQ
Registration
Remind password
Kursu hakkında birkaç söz RU EN DE FR IT ES PL TR ZH AR

Yrd.Doç.Dr. Tarana Abdulla (Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü /Antalya, Türkiye).

“Sabah Kahvesi ile Bir de Rusça Gazete” kursu, “Rusça konuşmayı etkinleştirme” programının üçüncü bölümüdür.  Kursumuz, konuşmanın üç ana türünü - dinleme, okuma ve günlük iletişim (yazma daha az bir derecede) eğitimini - içermektedir. (Kurs malzemesine göre siz, yorum, refere etme, serbest dikte (dinlenilen metnin istenildiği şekilde yazımı) ve diğer yazılı çalışma türlerini kendi isteğinize göre gerçekleştirebilirsiniz).


Kursun içeriği   

  • 1
  • 2
МОДУЛИ
УРОКИ МОДУЛЯ
To take the free lesson, please:
register, remind password or login.
login password

Toplamda 10 eğitim öbeği. 
Bu öbekten her biri 8-12 ders içermektedir.

Yazarın


Doc. dr Yelena Begeneva (amazon.com)

rusgazeta@mail.ru

Первый урок. Труагро (First lesson. Troisgros)

Dersler hakkında daha fazla bilgi 

Курс - аудитория -  экзамен 

Yayınlar


 

http://www.facebook.com/elena.begeneva 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новости

  • Е.Бегенева получила благодарность за профессиональную разработку и проведение авторского дистанционного курса по применению ИКТ в образовательной практике
  • Cтатья Е.Бегеневой "Педагогический дизайн как альфа и омега виртуального урока"появилась в Википедии в рубрике ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ ДИЗАЙН. Положения, изложенные в этом тексте, легли в основу курса РКИ "Русская газета к утреннему кофе"
  • Преподавателям РКИ! "Монтаж аттракционов" С.Эйзенштейна в практике преподавания языка. 1 занятие мастер-класса. Часть 1. Часть 2. Часть 3. Часть 4  (FREE!)
  • Преподавателям РКИ! Техника коллажирования текстовых, аудиовизуальных и динамических элементов базы знаний. 2 занятие мастер-класса. Часть 1. Часть 2 (FREE!)
  • Преподавателям РКИ! Мегатекст как форма организации и траектория освоения учебного контента. 3 занятие мастер-класса. Часть 1. Часть 2. Часть 3 (FREE!)
  • Преподавателям РКИ! Интерактивный тренинг как форма освоения смыслового компонента знания. 4 занятие мастер-класса. Часть 1. Часть 2. Часть 3 (FREE!)

 


Kursun kitap versiyonu

Kursun kitap versiyonu

Modül 1

Bu kitap, çalışma defteri niteliği taşır. Kitap, İnternet ağında kısmen de olsa ödevlerinizi yerine getirirken kayıt yapabilesiniz diye bu şekilde düzenlenmiştir. Bu sırada siz motor hafızanızı çalıştırmaya başlıyorsunuz.

Sonuçta size, zaman zaman tekrarlamanız gereken dersin "sıkıntıları" (metnin söz bilgisi, klişeler, anahtar cümleleri vb) kalır. Bunları mutlaka yapmalısınız, çünkü çok eski zamanlardan bilindiği gibi, dil öğreniminin, hatırlama problemi değil, akılda tutma problemi olduğu bilinmektedir (M. West'e göre).

КНИГА ВКЛЮЧЕНА В КАТАЛОГ ФОНДА «РУССКИЙ МИР»

Download

 

 


Kursun genel ağ versiyonu

Kursun genel ağ versiyonu

Kitap sayfalarına bilgisayar ekranında yer veren pek çok elektronik ders kitabından farklı olarak bu kursun genel ağ versiyonu dili teorikleştirerek değil, hızlı otomatik becerileri geliştirme suretiyle öğrenmenize imkan sağlayacaktır. Çalışma süreciniz çok eğlenceli olacaktır, çünkü o bir şekilde video oyununu hatırlatmaktadır. Katılımcı, en az zamanda en çok puana ulaşmaya (bize göre en yüksek puanı almaya) gayret etmektedir. Her alıştırmanın, 100 % sonuç alıncaya kadar sürekli tekrarlanması, çalışma temposunun arttırılmasına ve çalışma kalitesinin yükseltilmesine neden olacaktır.  

Ekran görün!

ВОЙДИТЕ В 1 УРОК 2 МОДУЛЯ (НОВИНКА)!


AboutStructureMethodBookI-versionTeachersSubscribeFAQ
© Е. И. Бегенева, 2010
Создание сайта Wilmark Design

Репродуцирование (воспроизведение) материалов сайта любым
способом без договора с автором запрещается.